logo
0

Ecommerce EU Trustmark

Ecommerce Europe Trustmark vás ochrání, když nakupujete prostřednictvím internetového obchodu v jiné zemi EU. Pokud vidíte logo Ecommerce Europe Trustmark na webových stránkach internetových obchodů které navštívíte, znamená to, že daný internetový obchod sa zavázal obchodovat v souladu s kodexem Ecommerce Europe Trustmark, který zaručuje etické standardy na digitálním trhu.

Ecommerce Europe Trustmark

Ecommerce Europe Trustmark sdružuje národní asociace pre elektronický obchod v zemích Evropské unie. Ecommerce Europe Trustmark představuje jasný soubor pravidel pro spotřebitele a obchody, které zahrnují zejména lepší ochranu spotřebitelů a internetových obchodů.
Více jak 10.000 certifikovaných internetových obchodů už disponuje logem, které představuje záruku bezpečného nákupu. Internetové obchody, které jsou certifikované podle Ecommerce Europe Trustmark a národních asociací pro elektronický obchod můžou nést evropské logo spolu se svým národním logem.
V případě problémů při nákupu výrobků u internetového obchodu s logem Ecommerce Europe Trustmark, máte možnost bezplatně podat reklamaci prostředníctvím servisního střediska (Trustmark Service Centre). Servisní středisko poskytuje rychlé a efektívní mimosoudní řešení. Pracovníci střediska vám pomohou dosáhnout dohodu s internetovým obchodem ke spokojenosti obou stran. Pokud by k dohodě nedošlo, nadále budete mít možnost vyhledat právní pomoc. Další informace sa dozvíte na webových stránkach Ecommerce Europe Trustmark.
Kodex Ecommerce Europe Trustmark
• Poskytujeme jasné informace o naší společnosti: předáme vám jasným a srozumitelným způsobem informace o naší identitě, adrese a o tom, jak nás můžete snadno kontaktovat (např. e-mail, sociální média, telefon) před tím, než odešlete jakoukoli objednávku v našem obchodě. Jestliže zprostředkováváme prodej pro jiného obchodníka, budeme vás o něm informovat také.
• Základní charakteristiky zboží a služeb jsou adekvátně popsány. Zboží bude dodáno v souladu s popisem a fotografiemi. Také vás informujeme o existenci zákonem stanovené záruky na spotřební zboží.
• Poskytneme vám jasné a transparentní informace o cenách za naše zboží a služby ještě před tím, než zahájíte proces objednávky. Nebudeme vám účtovat žádné poplatky za další služby nebo produkty, jestliže s tím nebudete jednoznačně souhlasit. Před uzavřením kupní smlouvy uvidíte konečnou cenu včetně DPH, nákladů na doručení a případných dalších poplatků.
• Staráme se o transparentní, přehledný a jednoduchý nákupní proces, který vám umožní zkontrolovat vaší objednávku, eventuálně její úpravu, před definitivním uzavřením kupní smlouvy. Vždy vám vaší objednávku potvrdíme a poskytneme vám informace o průběhu jejího vyřízení.
• Využíváme férové, snadno dostupné a transparentní obchodní podmínky ve srozumitelném jazyce, které respektují vaše právo. Poskytneme vám snadný přístup k těmto obchodním podmínkám, jejich tisku či stažení.
• Poskytujeme vám transparentní, důvěryhodné, obecně přijímané a bezpečné platební metody (např. PayPal, platba převodem).
• Nabízíme vám možnost využít transparentní, vhodné, obecně přijímané a bezpečné způsoby doručení na základě poskytnutých informací a za transparentní ceny. Doručíme vám vaší objednávku na místo a čas sjednaný v kupní smlouvě.
• Před tím, než s námi uzavřete kupní smlouvu, vám poskytneme jasné a transparentní informace o vašich zákonných právech a povinnostech, o vašem právu odstoupit či o jeho absenci, o nákladech spojených s právem odstoupit od smlouvy (tak jak je vyžadováno legislativou EU). V případě, že máte právo odstoupit od kupní smlouvy, vám poskytneme standardní formulář k tomuto určený. Při odstoupení od smlouvy vám poskytneme jasné a transparentní možnosti vrácení zboží a také vrácení finančních prostředků.
• Vždy nás můžete snadno kontaktovat pomocí některého z vhodných způsobů. Zavazujeme se nabídnout transparentní a snadno dostupný zákaznický a reklamační servis.
• Respektujeme vaše soukromí, ochraňujeme vaše osobní data a zajišťujeme bezpečné webové prostředí. Transparentně vás informujeme o sběru a zpracování vašich osobních dat a o účelech, pro jaká tato data používáme včetně informací o uchovávání tzv. cookies. Vaše data shromažďujeme za účelem naplnění uzavřeného kontraktu a také k vylepšení naší nabídky a vaší zkušenosti s nákupem u nás. Vaše data jsou sbírána v souladu s platnou právní úpravou na ochranu osobních údajů a pokud je to vyžadováno zákonem, tak pouze s vaším souhlasem.
Další informace ohledne kodexu naleznete na webu