ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
Úvodní strana / Novinky / Srovnání robotických vysavačů

Srovnání robotických vysavačů

Digital24.cz - Srovnání robotických vysavačů    Vybíráte robotický vysavač? Rádi vám pomůžeme se základní orientací v široké nabídce výrobků na trhu.
Srovnání robotických vysavačů
Vybíráte robotický vysavač? Rádi vám pomůžeme se základní orientací v široké nabídce výrobků na trhu. Robotický vysavač je velmi užitečný pomocník do domácnosti, klasický vysavač ovšem zcela nahradit nedokáže. Jeho praktické použití je pro každodenní „udržovací“ úklid, kdy robot uklízí během dne a vy se vrátíte do čistého domova. Svůj význam určitě mají i v domácnostech seniorů a lidí s nižší pohyblivostí, kde budou velmi užitečným pomocníkem. A jistě ho ocení i rodiny s domácími mazlíčky, některé modely jsou přímo pro tento účel určené.
Při výběru robotického vysavače bychom se měli zaměřit na několik faktorů. Především pro jaký typ podlah výrobek budeme používat. Vysavače nejlépe fungují na tvrdých podlahách jako je plovoucí podlaha, linoleum, parkety anebo dlažba. Koberce vyžadují robotický vysavač s vyšší sacím výkonem a ne příliš dlouhý vlas koberce. U hladkých povrchů je praktický model s mopováním. Při suchém mopování stírá prach antistatickou utěrkou, u mokrého mopování vytírá. Takový model je vybavený nádobou na vodu jako například Xiaomi Roborock S6.

Xiaomi Roborock S6

Jedním z nejdůležitějších parametrů při výběru robotického vysavače je jeho sací výkon. Někteří výrobci bohužel tento údaj neuvádí. Vysoký sací výkon oceníme především u koberců ale i u silně znečištěných povrchů. Různé jsou i zametací kartáče, štětinové fungují lépe na koberce a zvířecí chlupy, gumové na větší nečistoty. Existují i kombinované anebo oční kartáče pro úklid v rozích místnosti jako u modelu Rowenta RR6825WH.

Rowenta RR6825WH

Vlastní pohyb robotického vysavače záleží na druhu navigace. Pro orientaci v prostoru slouží senzory anebo kamery. Některé modely jako například Neato Botvac D6 Connected je vybavený laserovou navigací a lze nastavit virtuální zeď, kterou označíte prostor který nemá uklízet. Naproti tomu iRobot Roomba i7 používá kamerovou navigaci s inteligentním mapováním. Systém si sám vytváří mapy uklízených prostorů a lze zvolit různou frekvenci úklidu podle potřeby.

iRobot Roomba i7 Neato Botvac D6 Connected

Doby úklidu a tím i do určité míry velikost uklízené plochy je limitována kapacitou baterie. Robotický vysavač se sám dokáže vrátit na dobíjecí základnu a většina modelů se po nabití automaticky vrátí zpět a pokračuje v úklidu.
U všech robotických vysavačů je důležitá filtrace během vysávání, doporučujeme modely s HEPA filtry, které zachytí většinu nečistot a jsou vhodné pro rodiny s dětmi, astmatiky a alergiky.
Cenové rozpětí aktuální nabídky robotických vysavačů je poměrně široké. Cena nejdokonalejších modelů jako iRobot Roomba s9+ se šplhá až přes 35.000 Kč, ale dobrou práci odvedou i výrobky cenové mnohem dostupnější, například Mamibot ProVac Plus2.

Mamibot ProVac Plus2

Proč u nás

Nakupujte bezpečně

Jsme ověřený zákazník portálu Heureka a vlastníme APEK certifikát.

Výdejní místa

Své zboží si můžete také vyzvednout na více než 200 výdejních místech.

Zboží ve vlastním skladu

98 % veškerého sortimentu máme skladem a je připraven k okamžité expedici.

Doprava zdarma

U nákupu vybraných produktu máte po ČR dopravu ZDARMA.