ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
Úvodní strana / Novinky / Recenze Insta360 One X2 360º

Recenze Insta360 One X2 360º

Digital24.cz - Recenze outdoorové akční kamery Insta360 One X2 360º | Digital24.cz    Proč bys s tolika kreativními možnostmi nezachytil vše v 360 ° pomocí Insta360 One X2?
Recenze outdoorové akční kamery Insta360 One X2 360º

Insta360 One X2 360. Photo 1

Pro někoho může být 360 ° pouze zábavným formátem pro vlogování novinek. S Insta360 je to seriózní záležitost. Zatímco některé 360º kamery, jako je Kandao QooCam Fun, jsou o vyzkoušení něčeho nového, Insta360 One X2 je o zvládnutí zcela nového způsobu natáčení videa.
Navazujíc na Insta360 One X je tato druhá verze něco více než pouhé vylepšení, a tak nepodceňujme, jak velký rozdíl v kreativních možnostech může přinést upgradovaný hardware a především velmi vylepšená aplikace.
Od širokoúhlého videozáznamu ve stylu akční kamery po speciální efekty, jako jsou stop-motion, „clone trail“ a „fly lapse“, dva objektivy typu rybí oko Insta360 One X2, „neviditelná“ selfie tyč a upgradované šablony „Shot Lab“ – to vše je k dispozici pro vytváření velmi neobvyklých efektů napříč všemi formáty videa.
Pokud chcete vyniknout z davu a chcete jen tu nejlepší a nejschopnější 360 ° kameru, pak Insta360 One X2 je to co hledáte. Pokud si však chcete jen vyzkoušet 360 ° formát, potom může být tento okamžitý vstup do síně slávy nejlepších 360 kamer přehnaný. Ať tak či onak, bude to velmi kreativní a nekonečně působivé.
Insta360 One X2: specifikace

Insta360 One X2 360. Photo 2

Insta360 One X2 o rozměrech 46x113x29mm a hmotnosti 149g je kapesní velikosti. Duální širokoúhlé objektivy typu rybí oko se světelností f / 2, snímají v rozlišení 5,7 kB při 30 snímcích za sekundu (fps) při datovém toku 100 Mb/s se zobrazením na sférické 360 ° dotykové obrazovce. Režimy videa zahrnují Standard, HDR, Timelapse, TimeShift (posun času / perspektivy), Bullet Time (vizuální efekt, který zpomaluje čas během akční scény a otáčí se kolem objektu) - vše ve vlastním formátu INSV Insta360 - a SteadyCam ( nový režim ultra širokého jednoho objektivu, který pořizuje běžné záběry ve stylu GoPro) v MP4. Brzy očekáváme také režim „Starlapse“.
Jako statický fotoaparát pořizuje fotografie s úhlopříčkou 18,4 megapixelů ve 360° a má nový automatický režim InstaPano, který z jakékoli fotografie vytvoří snímek s poměrem stran 3: 1, 6 megapixelů (4 320 x 1 440). Fotoaparát One X2 se může pochlubit také režimy jako HDR, Burst, Interval, Night Shot a PureShot (režim s nízkým osvětlením řízený AI) a fotografuje v datovém formátu DNG.

Insta360 One X2 360. Photo 3

Insta360 One X2 můžete použít s Apple AirPods (který má čtyři mikrofony) k zachycení ambisonického zvuku (tato funkce nebyla při našem testu ještě k dispozici). One X také přichází s „neviditelnou“ selfie tyčí, která je automaticky odstraněna ze záznamu.
Poslední novinkou na One X2 - tentokrát přímo myšlenou jako výzva pro GoPro - je vodotěsnost IPX8, což znamená, že ji lze použít 10 metrů pod vodou bez nutnosti použití podvodního pouzdra.

Insta360 One X2 360. Photo 4

Insta360 One X2: Hlavní funkce

Insta360 One X2 360. Anim 1

Dvěma hlavními novými funkcemi One X jsou SteadyCam, která zachycuje ultra-široké záběry z jediného objektivu, stejně jako běžná akční kamera, a MultiView, režim obraz v obraze, který z jednoho z jeho objektivů vytváří normální širokoúhlé video, a přidá malý rámeček obsahující záběry z druhého objektivu. To je ideální především pro vlogery.
Snad nejdůležitější funkcí je Shot Lab, výběr šablon speciálních efektů v rámci vynikající aplikace Insta360, kterou lze zpětně použít na videoklipy. Celkem jich je 11, od „Fly Lapse“ a „Shadow Clone“ po „Flash Dash“ a „Dolly Zoom.“ Právě zde se uplatní schopnosti AI One X2 s funkcí sledování obličeje, sledování objektu a stabilizovaný focus s plynulou dynamikou přiblížení. A je toho více ... mnohem, mnohem více.
 

Insta360 One X2 360. Photo 5

Insta360 One X2: požadavky na smartphone

Insta360 One X2 360. Anim 2

Abyste mohli používat One X2 bez frustrujícího zpoždění, je třeba mít některý z nejnovějších a nejlepších smartphonů; Insta360 doporučuje jakýkoli iPhone s čipem A11 (tedy iPhone 8 a vyšší), Qualcomm Snapdragon 845 (Samsung Galaxy S9 a vyšší) a pro Huawei čip Kirin 980 (Huawei Mate 20 a vyšší). To vše můžeme potvrdit, protože v našich testech si starý iPhone 7 nedokázal poradit s aplikací Insta360 náročnou na zpracování.
Baterie s kapacitou 1 630 mAh použitá v One X2 je větší než u předchůdce a slibuje větší výdrž. Počítejte s tím, že One X2 je energeticky náročný produkt, který je proto třeba pravidelně dobíjet. Bohužel One X2 nefunguje, když je připojen k power packu prostřednictvím slotu USB-C. Pro jistotu byste si s One X2 měli nejlépe zabalit dvě baterie, protože v našem testu s iPhone 11 baterie nevydržela ani 30 minut nepřetržitého používání.
Insta360 One X2: použití v praxi
Videoukázka: Insta360 One X2 – SteadyShot sped up
V praxi je režim SteadyCam opravdu užitečný. Koneckonců, nebudete chtít pořád používat jen 360 °. One X2 nabízí několik úžasných možností a navíc ve vynikající kvalitě. Standardní HDR videa a fotografie vypadají báječně, zejména s použitím funkce Color Plus. Stejně tak FlowState, jehož 6osý gyroskopický systém stabilizace obrazu a systém horizontálního vyrovnávání, který na One X2 používá nové algoritmy a je vždy super plynulý.
S touto širokou výbavou pochopíte logiku One X2, vše natáčíte v 360° a teprve později se kreativně rozhodujete a vytváříte extra kreativní širokoúhlá videa. Jednoduše řečeno, můžete změnit téma, perspektivu ... všechno.
Videoukázka: Insta360 One X2 - Fly Lapse mode
Někdy je to opravdu rychlé; „Fly Lapse“ si vystačí s pouhou procházkou krajinou po dobu tří minut kdy držíte One X2 vpředu na selfie tyči. Poté můžete vytvořit rychle se pohybující časosběr, který dynamicky mění úhly a zaměřuje se na zajímavé věci, které míjíte. Funguje to opravdu dobře a co je nejlepší, je to prakticky automatické.
Ostatní šablony v Shot Lab jsou časově podstatně náročnější. Například pro „Clone Trail“ je snadné pořídit 20sekundové video, například jak procházíte kolem One X2 (i když by zde byl „neviditelný stativ“ pěkný). Tuto šablonu musíte v aplikaci aktivovat, vybrat klip a poté se v reálném čase „chytit“. To znamená sledovat video zpět, zatímco vás sleduje. Někdy to zakolísá - zdá se, že za to může nedostatek světla nebo tmavý objekt na tmavém pozadí. Když to funguje, vygenerování náhledového videa pak aplikaci trvá přibližně 10 minut. Pokud jste spokojeni, exportujete jej, což je relativně rychlý proces ... ačkoli volba Color Plus s možností „Odebrat zrno“ znamená opětovný export.
Videoukázka: Insta360 One X2 – Clone Trail mode

Videukázky: Insta360 One X2 – Little Planet
To je pouhá ochutnávka, abyste z One X2 mohli vytěžit maximum, musíte projít všech 11 šablon v „Shot Lab“, vybrat si ty, které se vám líbí, a dělat si poznámky o tom, jak přesně který záběr natočit. Je to všechno velmi specifické; prodlužte selfie tyč o dvě otočení, postavte se jeden metr od fotoaparátu atd. Teprve potom se můžete ujistit, že pořizujete video podle přesných požadavků pro vybraný specifický efekt. Pro ty, kterým nevadí spousta učení a vytváření scénářů je One X2 snem. Pro mnoho uživatelů to bude hodně velká výzva.
Insta360 One X2: verdikt

Insta360 One X2 360. Photo 6

Neskutečně působivá akční kamera, která využívá 360 ° objektivy nejen pro virtuální realitu, ale také pro celou řadu kreativních režimů úprav širokoúhlých videí. Insta360 One X2 bezpochyby pořizuje vynikající videa a fotografie. Zvládnutí vyžaduje čas a trpělivost a vlastní aplikace náročná na zpracování vyžaduje nejnovější telefony, ale pro filmaře, kteří chtějí vyzkoušet něco skutečně inovativního je Insta360 One X2 správnou volbou.
PRO +
  • Nekonečné možnosti kreativity
  • Vynikající barvy a detaily
  • Snadné úpravy v AI režimech
  • Režim „SteadyCam“ funguje jako akční kamera
  • Režim „MultiView“ určený pro vlogery
PROTI -
  • Vyžaduje nejnovější telefony
  • Časově náročné úpravy
  • Velká výzva pro většinu uživatelů
 
 
Měl by One X2 umět 8K rozlišení jako konkurenční Kandao QooCam 8K 360 ° kamera? Možná, ale navzdory našim počátečním obavám, že tento produkt je pouhým upgradem, One X2 je skutečně velmi impresivní výrobek, který posouvá AI úpravy na zcela jinou úroveň. Pokud používáte nový, výkonný telefon, a cestujete s kapsami naplněnými přenosnými bateriemi, One X2 vám poskytne mnoho hodin zábavy ... a mnoho dalších hodin při kreativní editaci videa.
Used materials from digitalcameraworld.com
Proč u nás

Nakupujte bezpečně

Jsme ověřený zákazník portálu Heureka a vlastníme APEK certifikát.

Výdejní místa

Své zboží si můžete také vyzvednout na více než 200 výdejních místech.

Zboží ve vlastním skladu

98 % veškerého sortimentu máme skladem a je připraven k okamžité expedici.

Doprava zdarma

U nákupu vybraných produktu máte po ČR dopravu ZDARMA.