ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
Úvodní strana / Novinky / Panasonic HC-V770 - recenze

Panasonic HC-V770 - recenze

Digital24.cz - Panasonic HC-V770  - recenze    HC-V770 je nejvyšší HD videokamera od Panasonicu. Jeho stěžejní model, jako další modely HC-VX870 a HC-WX970, který nabízí 4K.

 

Co je Panasonic HC-V770?

Klíčové vlastnosti: 1 / 2.3 BSI CMOS s 12,76 megapixelu; 20x optický zoom; 50x iZoom; Hybrid OIS + s aktivním režimem, OIS Lock a Level Shot; AVCHD 2.0 a formát MP4 až na 1080 / 50p při 28Mbits / sec (50Mbits / sec pro MP4); Wi-Fi připojení

HC-V770 je nejvyšší HD videokamera od Panasonicu. Jeho stěžejní model, jako další modely  HC-VX870 a HC-WX970, který se posunul na 4K.

Pokud nemáte potřebu natáčet ve vysokém rozlišení 4K, tak HC-V770 by mohlo nabídnout vše, co potřebujete. Je podstatně levnější než modely 4K, a nabízí ještě spousto high-end funkcí.

 

 

Panasonic HC-V770 - Specifikace a funkce

HC-V770 je založen na stejných 1 / 2.3in back-osvětlených CMOS s 12,76 megapixely jako loňské HC-W850, což je vysoký standard mezi kamerami, avšak ve srovnání s DSLR ( digitální zrcadlovkou ) ještě zaostává. Pouze 6,03 megapixelů jsou použity pro video nebo fotografie, ale to je asi třikrát, co je požadováno pro Full HD. Panasonic využívá navíc rozlišení pro inteligentního zoomu  20x - 50x.

Rozlišení snímače navíc je také zaměstnán pro hybridní optickou stabilizaci obrazu, která kombinuje konvenční OIS se stabilizací čidla v těle. To znamená, že může kompenzovat horizontální, vertikální a rotačního pohybu ve směru osy, tak i vertikálně a horizontálně. Podle našich zkušeností, tato kombinace technik je asi nejúčinnější.

 

 

Panasonic HC-V770 - shrnutí

Jak již bylo uvedeno, HC-V770 neumí nahrávat 4K. Horní rozlišení je 1080p Full HD, běh na 50 progresivních snímků za sekundu. To zaznamenává v 28Mbits / s v režimu AVCHD a 50Mbits / s v režimu MP4. Volba MP4 rovněž poskytuje zařízení nahrávat 720p a iFrame, který používá rozlišení 960 x 540 (do jedné čtvrtiny HD) při 25 progresivních snímků za sekundu a 28Mbits / sec rychlost přenosu dat.

Full HD možnost slow-motion je k dispozici také, který zaznamenává na 100fps. Jeho video procesor Crystal Engine pak interpoluje až do 200fps – což je dvakrát více, než u předchozích modelů. Můžete tuto funkci zapnout natrvalo, nebo pouze jej zapojit prostřednictvím tlačítka na obrazovce. Stisknutí tohoto vypne mikrofon a přepne na pomalé pohyby.

HC-V770 ještě obsahuje celou řadu možností Wi-Fi. Můžete vzdáleně ovládat videokameru, používat ji jako baby monitor nebo bezpečnostní kameru, použijte HC-V770 s uložištěm kompatibilním s DLNA a můžete dokonce streamovat  on-line prostřednictvím služby Ustream.

Novinkou této generace je možnost Wireless Twin Camera, najdete ji v nabídce Wi-Fi. Výběr této funkce vás provede připojením smartphonu, po kterém Panasonic Image App přepne do režimu Twin camery módu. Video z vašeho smartphonu a to přední nebo zadní kamery je pak přenášené do videokamery, a umístí ho jako obraz v obraze v hlavním rámu.

To funguje také s jinými modely fotoaparátů od Panasonic, které mají Wi-Fi připojení. Fungovalo to dobře během testování, a myslíme si, že je to užitečnější než vestavěný sekundární fotoaparát vyšších model od Panasonic, protože hlavní fotoaparát a Twin kameru lze směřovat zcela nezávisle.

 

 

Panasonic HC-V770 - design, ovládání a použitelnost

Konstrukce HC-V770, je prakticky totožná s HC-W850, kromě toho, že mu chybí druhý fotoaparát, který je také v nové HC-WX970. Je to roztomilý doplňkem, ale sotva zásadní význam pro základní funkci natáčení videa.

HC-V770 je velmi příjemné držet, když natáčíte double-handed. Jelikož je to dneska už takovou povinnosti, většina funkcí jsou řízeny přes dotykový LCD displej. Ale je tu také samostatná funkce nastavení u objektivu, který lze použít pro rychlý přístup k ručnímu nastavení. Pro úkoly, jako je ostření tahem, to není tak snadné použití ve srovnání s kroužkem objektivu, ale je to účinné při nastavení dalších možností.

Jediným stisknutím vyvolává manuální režim, vyvolání menu nabízející ostření, vyvážení bílé a clony. Dalším stisknutím tlačítka se přepne na ruční nastavení obrazu. Možnosti vyvážení bílé se skládá z obvyklé řady vnitřních a venkovních nastavení plus možnost ruční konfigurace.

Časy závěrky v rozsahu od 1/25 (Automatická pomalá závěrka) nebo na 1/50 (Automatická pomalá závěrka vypnuto) na 1 / 8000th, a rozsah se pohybuje od F1.8 s objektivem zcela širokého nebo F3.6 při zvětšení až F16. Všechny z nich můžou být nastavené nezávisle na sobě.

Tyto úpravy obrazu se skládají z ostrosti, barev a vyvážení bílé, s obecnou kontrolou expozice přístupné pouze v případě, že závěrka nebyla konfigurovaná ručně. I v režimu Intelligent Auto je k dispozici několik nastavení obrazu, i když v tomto případě musí být přístupné přes dotykový displej, protože stisknutí voliče se přepne na ruční.

Vedle manuální, Intelligent Auto a inteligentní režimy Auto Plus, je tu sekce speciální efekty, obsahující Efekt miniatury, 8mm film, němý film, time lapse v intervalech od jedné sekundy do 2 minut.

Výše uvedené Slow Motion má svůj samostatný oddíl taky, a je jich tam 11 scénických režimů, které se nabízí v další části. Konečně, režim HDR je rozvoj inteligentního kontrastu, který přináší detaily  v zastíněných předmětech, aniž by museli nastavovat složitě  jas s kompenzaci protisvětla. Takže HC-V770 je opravdu nabitá nastavením, se kterými je potřeba si hrát.

 

 

Panasonic HC-V770 - zvuk

K dispozici je více mikrofonů v přední části videokamery, který umožňuje zaznamenávat prostorový zvuk 5.1, ale pokud chcete použít externí mikrofon na sáňkách, nebo bezdrátového mikrofonu, je tu stereo mini-jack pod LCD panelem. Další mini-jack pod objektivem poskytuje připojení sluchátek, takže můžete sledovat kvalitu zvuku a úrovně.

 

 

 

 

Panasonic HC-V770 - Kvalita obrazu

Byli jsme neustále ohromeni kvalitou obrazu poskytnuté v high-end videokamerách Panasonic. HC-V770 se neodklonila od loňských top Full HD modelů, jako je např. HC-W850, která stále nabízí vynikající výkon. Barvy jsou bohaté a realistické s dobrým osvětlením, se spoustou drobných detailů.

Tyto vlastnosti jsou zachovány, i když osvětlení se snižuje, HC-V770 neukazuje žádné známky zápasu, i když pořizujete jasný obrázek v průměrně osvětlené místnosti v noci – např. při nahrávání rodinné události

Volba Slow Motion produkuje mnohem měkčí záběry, chybí detaily, které nabízí kamery při standardním natáčením, což je asi něco do činění s rámem interpolace. Ale pohyb je víceméně plynulý.

 

Měl bych si koupit Panasonic HC-V770?

Panasonic HC-V770 je typicky funkčně bohatá high-end videokamera od Panasonic. Pokud nemáte pocit, že je třeba pro 4K, je to skvělá volba. Kvalita obrazu je vynikající, a navíc obsahuje řadu manuálních nastavení, stejně jako několik možností, kdy se chcete být kreativní.

Proč u nás

Nakupujte bezpečně

Jsme ověřený zákazník portálu Heureka a vlastníme APEK certifikát.

Výdejní místa

Své zboží si můžete také vyzvednout na více než 200 výdejních místech.

Zboží ve vlastním skladu

98 % veškerého sortimentu máme skladem a je připraven k okamžité expedici.

Doprava zdarma

U nákupu vybraných produktu máte po ČR dopravu ZDARMA.