ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
Úvodní strana / Novinky / Koupit Canon a nebo Nikon ?

Koupit Canon a nebo Nikon ?

Digital24.cz - Koupit Canon a nebo Nikon ?    V tomto článku Vám přiblížíme otázku se kterou se potýká každý začínající fotograf. Je lepší Canon a nebo Nikon?

V tomto článku Vám přiblížíme otázku se kterou se potýká každý začínající fotograf. Zatímco jeden fotograf vám bude přísahat dle svého vědomí a svědomí, že nejlepším fotoaparátem je fotoaparát značky Canon ten druhý bude trvat na tom, že právě Nikon je ta nejlepší volba. Již zkušenější fotograf Vám nejspíše řekne, že je to že jen otázka názoru, ovšem tento názor je ovlivněn právě těmi rozdílnými vlastnostmi jednotlivých značek, které se nejlépe přizpůsobí konkrétnímu typu fotografie či stylu konkrétního fotografa. Při porovnávání Canonu a Nikonu existuje plno podobností ( vysoká kvalita obrazu a široká škála příslušenství ), ale je zde i mnoho rozdílu. A s těmi základními Vás seznámíme v tomto článku.


Senzor

Jak Canon tak Nikon nabízí fotoaparáty vybavené  podobně silnými snímači, zvolený typ snímače má u digitálního fotoaparátu veliký vliv na výslednou kvalitu fotky.

Většina nejnovějších digitálních zrcadlovek společnosti Nikon využívá nejnovější konstrukci senzorů jenž umožňují eliminaci optického dolního filtru bez většího množství moiré (rušivého optického efektu).Při vyloučení filtru, poslední část fotoaparátu kterou světlo prochází předtím než zasáhne snímač, lze dosáhnout větší ostrosti fotografie, více detailů na fotografii působící v nízkém osvětlení mnohem lépe. Všechny senzory Nikon 2015 APS-C nepoužívají optický filtr.


Nejnovější DSLR fotoaparáty od společnosti Canon se zaměřují spíše na megapixely. Většina fotoaparátů Canon DSLR stále používá optický dolní filtr, i když i zde existují výjimky například (EOS 5DS R). Poslední zprávy hovoří o full frame s neuvěřitelnými 50 megapixely, model EOS 5DS zachycuje rozlišení 8688 x5792 přičemž fotoaparát Nikon D810 s rozlišením 36 megapixelů zachytí nejvýše 7360 x 4912. Vyšší rozlišení umožňuje lepší tisk a další práci například oříznutí fotografie bez ovlivnění kvality obrazu.
Oba výrobci se zaměřují na různé senzorové technologie obě značky mají vynikající kvalitu obrazu, to ovšem neznamená že při použití dvou fotoaparátů dostanete totožný snímek. Rozdíl v barvě fotorafií mezi těmito možnostmi může být velmi výrazný. To který fotoaparát vytváří lepší barvu fotografie je ovšem záležitostí osobní preference.

Rychlost
Fotoaparaty Canon a Nikon jsou srovnatelné v rychlosti jejich autofocusu, ale je zde jemný rozdíl v rychlosti reakce při zmáčknutí. Dosáhnout vyšší rychlosti u DSLR je těžší, není zde neobvyklé najít fotoaparát (bez zdrcadlovku) s režimem sériového snímání 10 fps (fotka/sekunda). DSLR potřebují větší rychlost ke zmáčknutí tlačítka, k pořízení snímku, a této větší rychlosti je nohdy těžší dosáhnout
 

Fotoaparáty canon mají tendenci mít rychlejší „high end“ DSLR. Fotoaparát canon dosáhl vynikající rychlosti 10 fps což z něj činní jeden z nejlepších DSLR pro sportovní střelce. Nejrychlejší fotoaparát Nikon APS-c D7200 je na druhé straně schopen 6 fps.


Provoz

Výkon mezi těmito dvěma značkami je srovnatelný, nicméně při fotografování se u jednotlivých fotoaparátu vyskytují zřetelné rozdíly. Terminologie Canon se liší od terminologie NiKon. Režim priority Závěrky je u ‚Nikonu označen „S“ ale u zařízení Canon je označen „Tv“. Nikon využívá jednodušší terminologii pro režimy autofokusu je jednodušší si ji tedy zapamatovat.

Velkým rozdílem je rozdíl v životnosti baterie přičemž zde platí že Nikon dokáže zachytit na jedno nabytí větší množství záběrů. Toto neplatí u všech modelů, jedná se zde pouze o průměrné hodnocení životnosti baterií.

Kvalita videa

Společnost Canon nabídla první lepši kvalitu vide, přišla první s hybridním systémem autofokusu, jenž umožňuje znovu zaostřit při nahrávání. Společnost canon je známá pro svůj lepší autofokus během nahrávání, společnost rovněž nabízí řadu objektivy navržených speciálně pro video nahrávky.

Výše zmíněná skutečnost  se ovšem začala před dvěma lety měnit modely Nikon začaly nabízet nepřetržité automatické zaostřování a některé kamery nyní dosahují i frekvence 60 fps.

Možnosti 

Pokud jde o pokročilejší DSLR tak je Fotoaparát Canon téměř shodný s fotoaparátem -Nikon. Toto pravidlo samozřejmě vždy neplatí. Například, nikon stále ještě neuvedl na trh odpověď na rychlý fotoaparát canon EOS 7D mark II s rychlostí 10 fps, zato společnost canon vyrábý výrazně slabší fotoaparát navržený speciálně pro astrophotografii.


Pořizovací náklady u fotoaparátu Canon a Nikon jsou diametrálně odlišné, obecně platí že pořízení samotného těla fotoaparátu Canon Vás vyjde stejně draho jako set fotoaparátu Nikon s objektivem v ceně.

Na závěr

Pořízení DSLR fotoaparátu je odlišné od nákupu kompaktního fotoaparátu. Cena DSLR rapidně narůstá s ,množstvím pořízených objektivů. Při pořízení fotoaparátu přislušné značky musí zákazník počítat s tím že je nadále odkázán pouze na doplňující sortiment od příslušného výrobce.

Při porovnání značek neexistuje vítěz, Canon i Nikon nabízejí vynikající fotoaparáty s vysokou kvalitou obrazu. Nikon nabízí více cenově dostupnějších Produktů, terminologie společnosti nikon je o něco srozumitelnější. Canon zase nabízí větší rychlost a výkon u svých špičkových modelů, produkty canon mají hladší autofocus a nabízejí. Zkrátka kvalitní videa a fotografie mohou být pořízeny u obou značek


Je důležité zvážit, co je pro vás nejdůležitějším parametrem zda rychlost, rozlišení, nebo kvalita videa.
Co nabízejí výrobci na úrovni vašich zkušeností a vašeho rozpočtu.

Jaké jsou možnosti v dokoupení příslušenství pro zvolený fotoaparát.
Jaké objektivy jsou kompatibilní se zvoleným DSLR, jsou vůbec požadované objektivy se zvoleným modelem kompatibilní?

Hodně štěstí a výhodný nákup Vám přeje Digital24.cz dodavatel nejlevnějších a nejkvalitnějších DSLR fotoaparátů.

 

 

Canon EOS 77D + EF-S 18-55 IS STM Nikon D5600 + 18-55 AF-P VR Nikon D7500 + 18-140 AF-S DX VR Canon EOS 80D + EF-S 18-135mm

 

          

 

Proč u nás

Nakupujte bezpečně

Jsme ověřený zákazník portálu Heureka a vlastníme APEK certifikát.

Výdejní místa

Své zboží si můžete také vyzvednout na více než 200 výdejních místech.

Zboží ve vlastním skladu

98 % veškerého sortimentu máme skladem a je připraven k okamžité expedici.

Doprava zdarma

U nákupu vybraných produktu máte po ČR dopravu ZDARMA.