Úvodní strana / Novinky / iRobot Roomba i7+

iRobot Roomba i7+

Digital24.cz - Test iRobot Roomba i7+    Robotické vysavače nám usnadňují život automatizací neoblíbeného a časově náročného procesu jakým úklid nepochybně je. Asi není třeba zdůrazňovat, kolik času nám takový chytrý pomocník ušetří. Ale i robot sám, jako každý vysavač, potřebuje nějakou údržbu.
Americká společnost iRobot přišla s nápadem jak také tento proces automatizovat. Model Roomba i7 +, který vám dnes představíme, je vybaven speciální dokovací stanicí, která po každém úklidu automaticky vyčistí nádrž vysavače. Tím je celý proces ještě jednodušší a trvá méně času. Díky tomu všemu se Roomba i7 + ukázal jako opravdu dobrý vysavač, který vnímáte nejen jako gadget, ale také jako plnohodnotný domácí spotřebič.
Roomba i7 +
Roomba i7 + je robotický vysavač v klasickém tvaru a uspořádání. Nahoře je několik tlačítek a držadlo pro přenášení se kterým se u robotických vysavačů příliš často nesetkáme. A přitom se jedná o praktické řešení zvláště pokud je třeba vysavač přenášet mezi patry.

iRobot Roomba i7+. Foto 1

Na přední straně je tradiční nárazník se sadou senzorů. Mimochodem, senzory jsou všude, nahoře, vpředu, dole, po stranách. Všechny z nich pomáhají vysavači správně se orientovat v prostoru a obratně se vyhýbat překážkám.
Vlastní zpracování je vynikající, z velké části s použitím lesklých plastů, ale není se třeba obávat že by na výrobku byly viditelné stopy používán

iRobot Roomba i7+. Foto 2

iRobot Roomba i7+. Foto 3

iRobot Roomba i7+. Foto 5

Otočíme vysavač vzhůru nohama a uvidíme chytré řešení - pár pogumovaných válečků se speciálními hřebeny, které se otáčejí směrem k sobě. V praxi díky tomu vysavač čistí lépe než kterýkoli z jeho příbuzných běžným turbo kartáčem.
K dispozici je také volitelný třílistý kartáč, který zametá nečistoty a prach do čistící zóny.
Díky velkým kolečkům a dobré světlé výšce zvládla Roomba i7 + bez problémů i 2 cm vysoké prahy. Ne bez potíží, ale zvládla to.

iRobot Roomba i7+. Foto 6

Dokovací stanice Roomba i7 + a proces čištění
Odpadkový koš robota má další zajímavý prvek - dokovací bránu s dokovací stanicí.
Samotná dokovací stanice je poměrně velká. Uvnitř je ve klasický sáčkový vysavač, který pojme prach shromážděný v průměru za 30 dní, pokud denně uklízíte relativně malý byt. A samozřejmě dokovací stanice kde se po každém čištění robot nabíjí.
Princip fungování dokovací stanice je následující: po každém čištění se vysává dokovací stanice a automaticky se spustí proces čištění nádoby. Trvá to asi 5-7 sekund. Nádoba vysavače pak zůstane zcela prázdná. A při plnění vaku vás aplikace upozorní na nutnost jeho výměny.
Roomba i7 + je bezpečně ukotven k dokovací stanici a během čištění se do okolního prostoru nedostane přebytečný prach. Jedinou relativní nevýhodou celého tohoto procesu je vyšší hladina hluku, ale vše se děje velmi rychle.

iRobot Roomba i7+. Foto 4

iRobot Roomba i7+. Foto 7

Aplikace IRobot a ovládání vysavače
Na těle vysavače jsou tři tlačítka, kterými můžete zahájit a ukončit čištění a vrátit vysavač na základnu. Ale abyste využili celý potenciál robotického vysavače je třeba instalovat aplikaci iRobot.
Díky této aplikaci můžete robota ovládat odkudkoli pomocí internetu. Počáteční nastavení je standardní: zaregistrujete se a určete přístupový bod (jsou podporovány sítě 2,4 a 5 GHz), ke kterému bude vysavač připojen, a vytvoříte si účet.
Poté budete mít přístup ke všem funkcím, které zahrnuje možnost rozdělit byt na zóny, nastavit plán úklidu. To vše můžete dělat se svým smartphonem, což je velmi pohodlné. Po prvních 2-3 úklidech můžete byt rozdělit na zóny a nastavit limity čištění. Během této doby se vysavač naučí a vytvoří mapu. Poté vás aplikace informuje, že mapa vašich prostor je připravena.
Vysavač je navíc schopen analyzovat úroveň znečištění a po vyčištění se v aplikaci zobrazí mapa vaší místnosti, kde se zobrazí zóny s největším znečištěním. A během dalšího čištění se vysavač na tato místa zaměří. Ano, Roomba i7 je nejen schopná projet standardní trajektorii, ale také chytře přistupuje k procesu čištění.
Harmonogram čištění je konfigurován podrobně a pokud možno individuálně, například můžete naplánovat čištění na konkrétní datum nebo na konkrétní dny a hodiny a také nastavit požadované zóny pro čištění a typ čištění.
Pomocí aplikace můžete také zapnout ovládání vysavače pomocí hlasových asistentů Alexa a Google Assistant.
Cenově nepatří Roombai7 k nejlevnějším, ale pokud jde o kvalitu čištění, funkčnost a vlastnosti, je to jedna z nejlepších voleb mezi roboty. Roomba i7 skutečně dokáže usnadnit každodenní život.
Proč u nás

Nakupujte bezpečně

Jsme ověřený zákazník portálu Heureka a vlastníme APEK certifikát.

Výdejní místa

Své zboží si můžete také vyzvednout na více než 200 výdejních místech.

Zboží ve vlastním skladu

98 % veškerého sortimentu máme skladem a je připraven k okamžité expedici.

Doprava zdarma

U nákupu vybraných digitálních fotoaparátů a objektivů máte po ČR dopravu ZDARMA.