ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
Úvodní strana / Novinky / iRobot Roomba i7+

iRobot Roomba i7+

Digital24.cz - Test iRobot Roomba i7+    Robotické vysavače nám usnadňují život automatizací neoblíbeného a časově náročného procesu jakým úklid nepochybně je. Asi není třeba zdůrazňovat, kolik času nám takový chytrý pomocník ušetří. Ale i robot sám, jako každý vysavač, potřebuje nějakou údržbu.
Americká společnost iRobot přišla s nápadem jak také tento proces automatizovat. Model Roomba i7 +, který vám dnes představíme, je vybaven speciální dokovací stanicí, která po každém úklidu automaticky vyčistí nádrž vysavače. Tím je celý proces ještě jednodušší a trvá méně času. Díky tomu všemu se Roomba i7 + ukázal jako opravdu dobrý vysavač, který vnímáte nejen jako gadget, ale také jako plnohodnotný domácí spotřebič.
Roomba i7+ recenze
Roomba i7 + je robotický vysavač klasického tvaru a uspořádání. Na honí části je několik tlačítek a držadlo pro přenášení, se kterým se u robotických vysavačů příliš často nesetkáme. A přitom se jedná o velmi praktické řešení, zvláště pokud budete vysavač přenášet mezi patry.

iRobot Roomba i7+. Foto 1

Na přední straně je tradiční nárazník se sadou senzorů. Mimochodem, senzory jsou všude, nahoře, vpředu, dole, po stranách. Všechny pomáhají vysavači správně se orientovat v prostoru a obratně se vyhýbat překážkám.
Vlastní zpracování robota Roobma i7 je vynikající. Z velké části jsou použity lesklé plasty, ale není se třeba obávat že by na výrobku byly viditelné stopy používání.

iRobot Roomba i7+. Foto 2

iRobot Roomba i7+. Foto 3

iRobot Roomba i7+. Foto 5

Otočíme vysavač vzhůru nohama a uvidíme chytré řešení - pár pogumovaných válečků se speciálními hřebeny, které se otáčejí směrem k sobě. V praxi díky tomu vysavač čistí lépe než kterýkoli z jeho příbuzných s běžným turbo kartáčem. K dispozici je také přídavný třílistý kartáč, který zametá nečistoty a prach do čistící zóny. Díky velkým kolečkům a dobré světlé výšce zvládla Roomba i7 + bez problémů i 2 cm vysoké prahy.

iRobot Roomba i7+. Foto 6

Dokovací stanice Roomba i7 + a proces čištění
Odpadkový koš robota má další zajímavý prvek - dokovací bránu s dokovací stanicí. Samotná dokovací stanice je poměrně velká. Uvnitř je ve klasický sáčkový vysavač, který pojme prach shromážděný v průměru až za 30 dní - pokud denně uklízíte relativně malý byt. A samozřejmě dokovací stanice kde se po každém čištění robot nabíjí.
Princip fungování dokovací stanice je následující: po každém čištění se robot vrátí do dokovací stanice a automaticky se spustí proces čištění nádoby. Trvá to asi 5-7 sekund. Nádoba vysavače pak zůstane zcela prázdná. Při naplnění vaku dokovací stanice vás aplikace upozorní na nutnost jeho výměny.
Roomba i7 + je bezpečně ukotven k dokovací stanici a během čištění do okolního prostoru neuniká žádný prach. Jedinou relativní nevýhodou celého tohoto procesu je vyšší hladina hluku, ale vše se děje velmi rychle.

iRobot Roomba i7+. Foto 4

iRobot Roomba i7+. Foto 7

Aplikace IRobot a ovládání vysavače
Na těle vysavače jsou tři tlačítka, kterými můžete zahájit a ukončit čištění, a vrátit vysavač na základnu. Pro využití celého potenciálu robotického vysavače doporučujeme nainstalovat aplikaci iRobot.
Díky této aplikaci můžete robota ovládat odkudkoli pomocí telefonu. Počáteční nastavení je standardní: zaregistrujete se a určete přístupový bod (jsou podporovány sítě 2,4 a 5 GHz), ke kterému bude vysavač připojen, a vytvoříte si účet.
Vysavač je navíc schopen analyzovat úroveň znečištění a po vyčištění se v aplikaci zobrazí mapa vaší místnosti, kde se zobrazí zóny s největším znečištěním. A během dalšího čištění se vysavač na tato místa zaměří. Robot Roomba i7 je tedy nejen schopen projet standardní trasu, ale umí proces čištění zvládnout chytře.
Harmonogram čištění je konfigurován podrobně a pokud možno individuálně, například můžete naplánovat čištění na konkrétní datum nebo na konkrétní dny a hodiny a také nastavit požadované zóny pro čištění a typ čištění.
Pomocí aplikace můžete také zapnout ovládání vysavače pomocí hlasových asistentů Alexa a Google Assistant.
Cenově nepatří Roombai7 k nejlevnějším, ale pokud jde o kvalitu čištění, funkčnost a vlastnosti, je to jedna z nejlepších voleb mezi roboty. Roomba i7 skutečně dokáže usnadnit každodenní život.
Proč u nás

Nakupujte bezpečně

Jsme ověřený zákazník portálu Heureka a vlastníme APEK certifikát.

Výdejní místa

Své zboží si můžete také vyzvednout na více než 200 výdejních místech.

Zboží ve vlastním skladu

98 % veškerého sortimentu máme skladem a je připraven k okamžité expedici.

Doprava zdarma

U nákupu vybraných produktu máte po ČR dopravu ZDARMA.