ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
Úvodní strana / Novinky / Digitální zrcadlovka Nikon D7200 - recenze

Digitální zrcadlovka Nikon D7200 - recenze

Digital24.cz - Digitální zrcadlovka Nikon D7200 - recenze    Nikon D7200 je současný král DX formátu Je nástupce digitální zrcadlovky Nikon D7100 která byla skutečně výborná. Stručně řečeno s D7200 je to velmi podobné.

 

D7200 pokračuje správným směrem a to použití senzoru s formátem snímačem 24.2MP APS-C a Full HD nahrávání videa v rozlišení až 1080 / 60p (pomocí 1.3x crop). Stejně jako Nikon D7100 , tak i  Nikon D7200 nemá optický low-pass filtr, který pomáhá při vytváření vyššího rozlišení, ale objektivně riskuje přidání moiré do obrazů.

Největší zlepšení, které je patrné na D7200 je větší velikost vyrovnávací paměti a to díky obrazového procesoru (v porovnání s EXPEED 3 na D7100) EXPEED 4. Dále, D7200 přidává vestavěný WiFi, který vyžadoval samostatný adaptér, který zapojen do boku D7100. D7200 také přidává režim časosběrný film, full size HDMI portem a větším a vylepšeným LCD.

 

Nikon D7200 Klíčové vlastnosti

• 24.2MP formátu DX snímač CMOS

• EXPEED 4 Image Processor

• No Optický Low-Pass Filter

• 3.2 "1,229k-Dot LCD monitor

• Full HD 1080p video záznam na 60 snímků za sekundu

• Multi-CAM 3500 II DX 51-Point Sensor AF

• Nativní ISO 25600, B & W podle ISO 102400

• 6 fps snímání pro až 100 snímků

• Vestavěný Wi-Fi konektivitu s NFC

• Dva sloty pro karty SDXC

• In-Camera Time Lapse, až 9.999 Rámy

 

Fotografování s Nikon D7200

Jak si pravděpodobně můžeme všimnout, D7200 je více než evoluce vývoje produktové řady. Tento smysl přenáší do fotografování s D7200. Tam prostě není už velký prostor na větší změnu již tak fantastického fotoaparátu.

Nikon vyrábní perfektní fotoaparáty a u Nikon D7200 jeho vnější ovládače jsou promyšleně rozloženy na fotoaparátu. Vzhledem k tomu, fotoaparát je vybaven vestavěným in focus motorem, to znamená, že na něj můžete použít všechny objektivy Nikon F-mount AF a získat full AF. To je jeden velký důvod proč můžete přejít na  D7200 z nižších low end modelů. Existuje velké množství starších skvělých skvělé objektivů Nikkor, které jsou k dispozici za rozumné ceny.

Autofokus je u D7200 fantastický. I v nízkých světelných podmínkách 51 bodů na D7200 AF zaostří na většině předmětů.

Jak bylo uvedeno výše, Wi-Fi je nová vestavěná funkce pro D7200. Má přijatelné použití, ale je ještě trochu neohrabaný.

Stále ještě má Nikon u tohoto co vylepšovat, než WiFi připojení bude mít hladký a přátelský proces. Funguje to docela dobře na to, abyste si nějaké fotografie poslali na Instagram nebo Facebook, ale ještě to není na růžích ustláno.

Krátké shrnutí : kvalita obrazu u Nikon D7200 je vynikající

 

Nikon D7200 funkce videa

D7200 zachytí více než přijatelnou kvalitu videa. Skutečnost, že máte čisté HDMI výstup s full HDMI portem je velký bonus. Samozřejmě, budete ještě potřebovat kabely adaptéru pro mnoho externí zařízení, které používají mini a mikro HDMI porty. Nabízí také i mikrofon a sluchátka porty, což je skvělé mít na fotoaparátu v tomto cenovým rozsahu.

Full time autofokus je ještě docela bolestivá na D7200. Chcete-li fotoaparát, který má dobroý autofokus pro video, tak doporučuji se poohlídnout mino Nikon DSLR. Nikon prostě toto ještě neumí. Tam je ještě dost čerpání a lov pro funkce fotoaparátu, které mají být rozptylující z videoobsahu. To není případ s Canon Rebel T6s / T6i, 70D nebo 7D Mark II.

Ještě jednu Achillovou patou pro video u D7200 je neschopnost měnit clonu v režimu videa. Toto je rozhodující funkce, na kterou si uživatele stěžují po několik generací v Nikon DSLR, ale D7200 přesto vám nedovolí změnit nastavení clony při živé sledování obrazu v režimu videa. Toto způsobuje, že fotoaparát mnohem víc frustrující při použití jako videokamera.

Zatímco kvality obrazu při natáčení videa je solidní, existuje stále příliš mnoho nepříjemností, aby zvážili tento fotoaparát pro takové využíti - zvláště když si uvědomíte, co nabízí konkurence.

 

 

Závěr :

V případě, že jste něco vynechali z výše uvedeného, tak shrneme základní fakta. Nikon D7200 je vynikající fotoaparát, které produkuje perfektní statické snímky, které konkurují, nebo jsou lepší než jakýkoli jiné APS-C fotoaparáty na trhu. Focení při nízkých světelných podmínkách tohoto fotoaparátu se řadí na vyšší příčky a soupeří s fotoaparáty, které stály trochu víc. Pokud je natáčení videa vaše silná potřeba, podívejte se raději ke konkurenční modelům Canon či Sony. Popřípadě se musíte vyrovnat s některými překážkami při natáčení videí.  

Celkově lze říci, Nikon D7200 perfektní fotoaparát a zaslouží si jenom to nejvyšší doporučení.

Proč u nás

Nakupujte bezpečně

Jsme ověřený zákazník portálu Heureka a vlastníme APEK certifikát.

Výdejní místa

Své zboží si můžete také vyzvednout na více než 200 výdejních místech.

Zboží ve vlastním skladu

98 % veškerého sortimentu máme skladem a je připraven k okamžité expedici.

Doprava zdarma

U nákupu vybraných produktu máte po ČR dopravu ZDARMA.