ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
Úvodní strana / Novinky / Canon slibuje 120 megapixelovou zrcadlovku

Canon slibuje 120 megapixelovou zrcadlovku

Digital24.cz - Canon slibuje 120 megapixelovou zrcadlovku	    V nedávném prohlášení japonského výrobce bylo sděleno, že se právě staví novou zrcadlovku, která umí zachytit snímky v rozlišení 120 megapixel, což je více než dvojnásobek toho co umí EOS 5DS.

 

Canon slibuje a připravuje 120 megapixelovou zrcadlovku   

Canon chce zcela novou úroveň detailu pro fotky a videa. V nedávném prohlášení japonského výrobce bylo sděleno, že se právě staví novou zrcadlovku, která umí zachytit snímky v rozlišení 120 megapixel, což je více než dvojnásobek toho co umí jejich model EOS 5DS. A pro video fandy je to zpracování videa v 8K, což je přibližně 16x více pixelů než mají konvenční kamery.

Není zatím přesně jasno, kdy fotoaparát bude, ale je téměř jisté, že se jedná o reálný produkt.

Obecně čím více pixelů fotka a video má, tím větší je detail pro hlubší a realistický vzhled fotky a videa. V praxi super vysoké rozlišení může být limitováno, jak ostře může lidské oko zpracovat detail a jako dobře můžou čočky fotoaparátu je zachytit.

Takže proč se obtěžovat?

Pro fotografy je 120 megapixelový fotoaparát vhodný pro art reprodukce, high-end produktové fotografie s požadavkem na maximální rozlišení, na snímky krajiny, které se budou tisknout na velké plakáty. 8K rozlišení pro standardní TV je smrtelné, ne však pro filmaře, pro kterí větší rozlíšení znamená možnost použití většího plátna. S více pixelů může dále režisér rozhodnout, jak velký zoom může z jednotlivé scény použít.

120 megapixelový fotoaparát je dost ostrý na to, aby byl schopný vytvářet 3D textury. Je to možné, protože vysoké rozlišení může zachytit velmi jemné detaily. Ale Canon vyvinul samostatný proces, který používá několik kamer pro záznam jemné trojrozměrné detaily povrchů, jako jsou textilie a olejomaleb a zachytit optické vlastnosti jako je transparentnost a lesklé odrazy. Je také vyvinutý trojrozměrný inkoustový tisk, že jakmile je vytvrzen vystavením ultrafialového záření, reprodukuje povrchovou strukturu. To znamená, vlastníma rukama budete moci cítit rozdíl mezi Van Gogha širokými tahy štětcem, aniž by došlo k poškození originálních obrazů

Canon zůstává mocnou silou v průmyslu kamer, ačkoli to nemá přítomnost na trhu se smartphony úplně jednoduché, kde většina lidí zachycuje denní zážitky právě na mobily. Tyto připravované produkty jsou zaměřeny na velkých-rozpočtu nadšence a profesionály, kteří berou své řemeslo vážně. Každý, kdo si koupí plakát nějakého obrazu v muzeu, nebo jde do kina by měl být konečný příjemce.

Proč u nás

Nakupujte bezpečně

Jsme ověřený zákazník portálu Heureka a vlastníme APEK certifikát.

Výdejní místa

Své zboží si můžete také vyzvednout na více než 200 výdejních místech.

Zboží ve vlastním skladu

98 % veškerého sortimentu máme skladem a je připraven k okamžité expedici.

Doprava zdarma

U nákupu vybraných produktu máte po ČR dopravu ZDARMA.